Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG

Bractwo Czarnego Sztyletu

IndeksIndeks  PortalPortal  Partnerzy  FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Unkle

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mordh

Partner : Lamia

PisanieTemat: Unkle   Nie Mar 13, 2011 7:15 pm

Unkle (pisane również jako UNKLE) – brytyjska grupa muzyczna założona w 1994 roku przez dwóch szkolnych kolegów – Jamesa Lavelle'a i Tima Goldsworthy'ego. Zespół Unkle najczęściej określa się mianem grupy trip-hopowej.

Z grupą współpracowali m.in. DJ Shadow, Thom Yorke (Radiohead), Michael Diamond (Beastie Boys), Richard Ashcroft (The Verve), Ian Brown, Josh Homme (Queens of the Stone Age), Robert Del Naja (Massive Attack), The Duke Spirit, Joel Cadbury (South), Gavin Clark, The Black Angels, Placebo i wielu innych artystów.

Rok założenia: 1994
Pochodzenie: Anglia (Londyn)
Gatunki: indie, rock alternatywny, trip hop, electro

Dlaczego Unkle? Ponieważ ich utwory posiadają bogaty doskonały instrumental a wokalista posiada hipnotyzujący głos.
Cos ciągnie mnie do ich muzyki.
Całej dyskografii jeszcze nie przesłuchałam ale mam zamiar zrobić to w najbliższym czasie, jak tylko znajde całe albumy.

Unkle - Keys To The Kingdom

Unkle - Burn My Shadow

(to pewnie jest znane z jakiejś reklamy; strasznie przyzwyczaiłam się do jednego remixa tego utworu a jest ich mnóstwo)

Unkle - Lonely Soul

( świetny utwór i świetne video, naprawde polecam ( uwaga! grozi wielokrotnym użyciem buttona ''replay'' ))

UNKLE - Cut Me Loose (Redux)

( to należy wysłuchać w ciszy i spokoju, także grozi uzależnieniem )

Unkle - The Healing feat. Gavin Clark

Mayday (Featuring Duke Spirit) - Unkle

świetne !

Unkle - The Runaway feat. Elle J.

UNKLE feat The Black Angels - With you in my head

A to pewnie wszyscy znacie. A i to dzięki tej piosence zapoznałam się bliżej z 'unkle' i z 'black angels'.
Oba zespoły okazały się świetne.

Posłuchaliście? Może jakiś komentarz? Coś wam się spodobało?
Powrót do góry Go down
Lamia

Partner : Mordh

PisanieTemat: Re: Unkle   Nie Mar 13, 2011 8:11 pm

Przesłuchałam wszystkie utwory i powiem ci tak... Pragnę tego więcej!!!
A tak zupełnie na serio to pierwszy utwór taki odprężający fajnie kojący zmysły. Ale reszta tez mi się podoba. Niektóre kawałki dają mi kopa, a inne bardziej nostalgiczne. jestem pod wrażeniem i zastanawiam się skąd ty wynajdujesz takie perełki?
Porażający wokal dawno nie słyszałam takiego głosu, z tym czymś co wprawia w drganie moje ograny wewnętrzne.

Sorki ze tak mało ale dalej podziwiam nutki, które tu zamieściłaś...
Powrót do góry Go down

Unkle
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1